Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy musiały szybko wdrożyć plany rozpisane na całe lata

22 stycznia 2021 | Ekonomia i rynek
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa

Niestety, pandemia odkryła słabości IT w Polsce, np. w dostępie do internetu, jakości transferu danych, posiadanych urządzeniach i aplikacjach – mówi Jarosław Szymczuk, dyrektor generalny IBM Polska i na kraje bałtyckie. PIOTR MAZURKIEWICZ

 

Co pandemia zmieniła w działalności takiej firmy jak IBM? Zmieniła przecież podejście do wielu narzędzi, do pracy zdalnej, archiwizowania czy transferu informacji.

Transformacja cyfrowa w zeszłym roku uległa znacznemu przyspieszeniu, to nie ulega wątpliwości. Pandemia odkryła też wszystkie słabości IT w Polsce. Mowa choćby o dostępie do internetu, jakości transferu danych, posiadanych urządzeń, odpowiednich aplikacji. Wiele firm w trybie awaryjnym realizowało plany, które wcześniej miały rozłożone na kolejne kwartały czy lata. Aby utrzymać ciągłość działalności, takie decyzje musiały zapadać niezwykle szybko, jedni byli do tego przygotowani lepiej, inni gorzej. IBM od lat rozwijał i wspierał program pracy zdalnej dla swoich pracowników i między innymi to spowodowało, że byliśmy dobrze przygotowani na taką sytuację. W ciągu kilku tygodni wdrożyliśmy w pełni tryb pracy zdalnej, nie zaniedbując tego, co najważniejsze: zdrowia pracowników, ciągłości działalności klientów i własnego biznesu.

Z drugiej strony mogę powiedzieć, że mieliśmy plany pandemiczne przygotowane już od dziesięciu lat. Związane były z poprzednimi zagrożeniami podobnego typu, jak ptasia grypa czy SARS1. Wyciągnęliśmy po prostu te założenia i zaczęliśmy je realizować. Nie wszyscy byli jednak tak samo przygotowani jak my.

Sektor publiczny zupełnie nie był gotowy na takie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11868

Wydanie: 11868

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament