Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Już od 20 lat PARP działa na rzecz rozwoju polskiego biznesu

22 stycznia 2021 | Ekonomia i rynek
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
źródło: PARP

Począwszy od 1 stycznia 2001 r., a więc już ponad 20 lat, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspiera rodzime firmy. Tylko z samych funduszy europejskich na rozwój skorzystało ponad 30 tys. przedsiębiorstw. Trafiło do nich 46 mld zł. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z PARP

 

Mija już trzecia unijna perspektywa finansowa, w której Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) pomaga rodzimym przedsiębiorcom, wzmacniając tym samym polską gospodarkę.

„Przygoda" PARP z funduszami unijnymi, a co za tym idzie z finansową pomocą dla firm, zaczęła się wraz z programami przedakcesyjnymi, aby wymienić tylko cztery edycje programu PHARE realizowane w latach 2000-2004.

Już wtedy z dotacji na rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) skorzystało niemal 9 tys. przedsiębiorców. Pojawiały się wówczas m.in. projekty związane z inkubatorami biznesu. Realizowano wiele inwestycji infrastrukturalnych. Dominowały te związane z uzbrojeniem terenu (m.in. budowa sieci kanalizacyjnych i wodociągowych czy oczyszczalni ścieków) oraz budowa dróg.

Polska w UE, PARP przyspiesza

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej (red. - 1 maja 2004 r.) działania Agencji nabrały rozmachu. Swe struktury organizacyjne PARP uruchamiała w okresie, gdy Polska stawała się wielkim placem budowy. Stąd pierwsze lata aktywności Agencji koncentrowały się na szczególnie pilnych projektach infrastrukturalnych, transporcie oraz komunikacji, co było pokłosiem ówczesnych potrzeb naszego kraju. PARP współfinansowała budowę wielu dróg, w tym przyspieszonych, głównych i wojewódzkich....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11868

Wydanie: 11868

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament