Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na przykład Majewski

23 stycznia 2021 | Plus Minus

Wielki to był artysta, inteligentny, wrażliwy i zabójczo dowcipny. Zmarł po czterdziestce, w sumie niewiele po sobie zostawił, ale legenda przetrwała. Nie wiedzieliśmy jednak, że Wiesław Dymny miał dar prorokowania. A miał, czego dowodem jego klasyczny monolog z „Piwnicy Pod Baranami".

„Dość już tego całego memłania. Weźmy przykład z Majewskiego. Ten nie memła, a jak coś powi, no to boki zrywać". Słusznie, panie Wiesławie, Michał Majewski nie memła i nigdy nie memłał. Przez lata dziennikarz, a zaczynał w „Rzeczpospolitej", dał się poznać jako rasowy reporter śledczy i walił prosto z mostu, nie memłał. Nie chodził na kompromisy, wierzył, że prawda i uczciwość go obronią. Może i obronią, ale nie przed tymi sądami. Tego nie przewidział.

Właśnie został prawomocnie skazany na 18 tys. zł grzywny za to, że w czerwcu 2014 roku bronił komputera przed agentami ABW, którzy wtargnęli do redakcji „Wprost". Jak pamiętamy, tygodnik ujawnił aferę podsłuchową i kompromitujące rząd Tuska nagrania trafiły do sieci oraz na łamy pisma. Tego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11869

Wydanie: 11869

Zamów abonament