Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wystartował konkurs dla uczniów na cyfrową pracę

16 lutego 2021 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Nowe technologie są już na stałe wpisane w proces edukacyjny dzieci i młodzieży. Pandemia dodatkowo przyspieszyła cyfrową transformację
źródło: Shutterstock
Nowe technologie są już na stałe wpisane w proces edukacyjny dzieci i młodzieży. Pandemia dodatkowo przyspieszyła cyfrową transformację

Nawet 1600 laptopów mogą wygrać dla swoich szkół uczniowie w najnowszym konkursie, ogłoszonym przez NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

Ideą konkursu „O tym się wie" jest upowszechnianie wiedzy na temat funduszy norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski. To także szansa dla dzieci i młodzieży na zdobywanie i podnoszenie kompetencji cyfrowych.

Polska, w trzeciej edycji programu funduszy norweskich i EOG, ma do wykorzystania ponad 809 mln euro. Z pieniędzy tych finansowane będą projekty z dziedziny ochrony środowiska, edukacji, innowacji czy kultury. – Poprzez organizację konkursu dla szkół we współpracy z państwowym instytutem badawczym NASK środki te możemy wykorzystać również na rozwój kompetencji cyfrowych uczniów – podkreśla wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Kreatywne

prace cyfrowe

Zadaniem uczestników jest przygotowanie innowacyjnych i kreatywnych prac plastycznych, wykonanych techniką cyfrową, poświęconych funduszom norweskim i EOG oraz ich państwom-darczyńcom. Konkurs ruszył 20 stycznia. Do zdobycia jest łącznie sto zestawów wyposażenia pracowni multimedialnych – każdy składający się z 16 laptopów. Prace należy zgłaszać do 31 marca 2021 roku poprzez formularz na stronie otymsiewie.pl.

Organizatorem konkursu jest NASK Państwowy Instytut Badawczy, działający na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Z kolei patronat honorowy nad...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11889

Wydanie: 11889

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament