Nowy partner nie pomógł

16 lutego 2021 | Sport | Mirosław
Żukowski

Łukasz Kubot i Wesley Koolhof odpadli w trzeciej rundzie debla. Znane są już wszystkie ćwierćfinalistki singla kobiet.

Koolhof to nowy partner Kubota, który po ubiegłym sezonie rozstał się z Brazylijczykiem Marcelo Melo, choć razem odnieśli wiele sukcesów, m.in. wygrali Wimbledon 2017. W Australian Open Polak i Holender (też znany deblowy specjalista, ale bez takich sukcesów jak Kubot) byli rozstawieni z nr 4 i ich porażka z grającą w turnieju dzięki dzikiej karcie australijską parą Matthew Ebden – John Patrick Smith jest zaskakująca.

W pierwszym secie nie było przełamań serwisu i tego, co nastąpiło w tie-breaku, trudno było się spodziewać, a nastąpiła katastrofa nr 1. Rywale objęli prowadzenie 6:0 i dalszego ciągu nawet nie warto opowiadać. Katastrofą nr 2 był siódmy gem drugiego seta, gdy swoje podanie do zera przegrał Koolhof. W...

Wydanie: 11889