Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To jeszcze nie koniec zwolnień w bankowości

04 marca 2021 | Ekonomia i rynek | Maciej Rudke
źródło: Rzeczpospolita

Pandemia wzmocniła procesy decydujące o redukcji etatów w bankach, czyli cyfryzację i spadek odwiedzin oddziałów. Przyczyniła się także do dużego spadku zysków branży.

 

Pekao zapowiedział zwolnienia grupowe: do końca czerwca mają objąć maksymalnie 1110 pracowników. Kolejnym 1250 mają zostać zmienione warunki zatrudnienia.

Redukcje trwają od lat

Stanowi to odpowiednio około 8 proc. i 9 proc. wszystkich zatrudnionych w tym drugim co do wielkości banku w Polsce. Zatem łącznie restrukturyzacja obejmie 17 proc. pracowników.

Pekao tłumaczy, że zwolnienia grupowe to pochodna długofalowych zmian w sektorze bankowym, przyspieszonych przez pandemię Covid-19. Jest elementem reorganizacji sieci placówek i struktur banku, mającej lepiej dostosować go do sytuacji rynkowej i preferencji klientów. Głównie chodzi o dalsze zmniejszenie popularności tradycyjnych placówek oraz wzrost wykorzystania bankowości mobilnej i internetowej.

To czwarta duża fala zwolnień w Pekao w ostatnich latach. W lutym 2020 r. bank zapowiedział likwidację do 1200 miejsc pracy. W 2019 r. zwolnienia objęły 900 osób, a warunki zatrudnienia zmieniono ok. 620 zatrudnionym. W 2018 r. bank przeprowadził program dobrowolnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11903

Wydanie: 11903

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament