COVID-19 Urzędnicy chcieliby nadal pracować w domu
Zatrudnieni w instytucjach publicznych dwa razy częściej niż inni świadczą pracę zdalną. Jest tak we wszystkich ministerstwach i urzędach wojewódzkich.
W szczytowym momencie z domu pracowało nawet 42 proc. członków urzędniczego korpusu. Urzędnicy podczas pandemii pracują z domu dwa razy częściej niż pozostali pracownicy na rynku pracy w Polsce. Sam szef służby cywilnej uważa, że na stałe trzeba wprowadzić pracę zdalną lub w systemie hybrydowym w urzędniczym korpusie. Sprawdziła się. Zwiększa też komfort pracy, zapewniając równowagę między aktywnością zawodową a życiem prywatnym i umożliwia zatrudnienie w administracji osobom, których stan zdrowia lub sytuacja osobista wyklucza świadczenie pracy poza miejscem zamieszkania.
Starszy referent
na kanapie
– Pandemia pokazała, że efektywna praca biurowa może być świadczona także zdalnie. Dotyczy to zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego. Nie zmienia to faktu, że zwłaszcza w sektorze publicznym działamy w warunkach prowizorki. Digitalizacja państwa jest od lat zaniedbywana. Nie mam pewności, czy administracja publiczna dysponuje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta