Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co mogą, a czego nie mogą młodzi klienci banków

29 lipca 2021 | Moje pieniądze | Janina Blikowska

Nie ze wszystkich płatności mobilnych dostępnych dla dorosłych mogą korzystać nastolatki. Banki wskazują na obostrzenia narzucane im przez regulaminy platform płatniczych.

 

Płatności mobilne – za pomocą telefonu bądź innych urządzeń mobilnych (np. tabletu, zegarka itp.) – są już nieodłącznym elementem bankowej oferty. Jak wynika z raportu „Płatności cyfrowe 2020", aż 34 proc. Polaków posiada dostęp do różnych metod opłacania zakupów: BLIK-em, zbliżeniowo telefonem, zegarkiem.

Ale nie wszystkie płatności mobilne są dostępne dla klientów w wieku kilkunastu lat. – Dzień przed wyjazdem córki na obóz dowiedziałyśmy się, że osobom nieletnim została zabrana możliwość płacenia telefonem. Gratuluję pomysłu. Już szukamy banku, do którego się przenieść – skarży się pani Małgorzata, klientka Pekao SA, której córka ma 15 lat.

– Google Pay oraz Apple Pay są dostępne dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12025

Wydanie: 12025

Spis treści

Reklama

Zamów abonament