Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Energetyka słoneczna przed jakościową rewolucją

29 lipca 2021 | Ekonomia i rynek | Krzysztof Dziaduszyński Mariusz Klimczak

Proponowane przez Ministerstwo Klimatu zmiany dotyczące fotowoltaiki to szansa na uporządkowanie branży i wzmocnienie OZE w Polsce – piszą szefowie firmy Esoleo.

Czy proponowane zmiany legislacyjne w zakresie energetyki prosumenckiej spowolnią rozwój tej dziedziny energetyki? Według Ministerstwa Klimatu te zmiany są niezbędne z wielu powodów, które przytaczali już niejednokrotnie. Według branży działającej w zakresie mikroinstalacji mogą skutecznie spowolnić lub nawet zamrozić rozwój. Która strona ma rację?

Przede wszystkim jakość

Patrząc na dynamiczny czy wręcz agresywny rozwój rynku mikroinstalacji, można odnieść wrażenie, że rozwija się poza wszelką kontrolą, a to odbija się przede wszystkim na jakości wykonywanych instalacji, bardzo często z przekraczaniem prawa budowlanego, z łamaniem prawa o danych osobowych czy poza kontrolą i możliwościami regulacji zarządzających sieciami energetycznymi. A to niestety finalnie odbija się na prosumencie, który mamiony przez agresywnych handlarzy tanią czy wręcz darmową energią z własnej elektrowni przez wiele lat, dla których najważniejsze jest tu i teraz sprzedaż kolejnej elektrowni bez zwracania uwagi na to, czy system...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12025

Wydanie: 12025

Spis treści

Reklama

Zamów abonament