Teraz czas na Japonię

29 lipca 2021 | Sport | Tomasz Wacławek

Polacy pokonali 3:1 Wenezuelę i po trzech meczach zajmują pierwsze miejsce w grupie.

To miało być najłatwiejsze spotkanie dla mistrzów świata. Wenezuelczycy nie wygrali wcześniej w Tokio nawet seta. Wydawało się, że w środę nie poprawią statystyk, bo przegrywali już 0:2, ale w trzecim secie wykorzystali chwilową słabość Polaków. Ale to był jedyny prezent z naszej strony.

– Trochę nas zaskoczyli, ale już mecz z Iranem pokazał, że grupa nie jest wcale taka łatwa – mówi Paweł Zatorski.

Vital Heynen dał odpocząć liderom (Bartosz Kurek, Wilfredo Leon), na boisko posłał zmienników (Kamil Semeniuk, Łukasz Kaczmarek) oraz wracającego do zdrowia kapitana Michała Kubiaka. Egzamin z wyróżnieniem zdał Semeniuk, który zdobył 24 punkty (18 atakiem, sześć asami serwisowymi) i dobrze przyjmował...

Wydanie: 12025