Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tapczan od Biedronia

07 sierpnia 2021 | Plus Minus | Eliza Olczyk
Wiesław Szczepański podczas prezentacji liderek i liderów list Lewicy w wyborach parlamentarnych. 18 sierpnia 2019 r.
autor zdjęcia: Jakub Kaminski
źródło: EAST NEWS
Wiesław Szczepański podczas prezentacji liderek i liderów list Lewicy w wyborach parlamentarnych. 18 sierpnia 2019 r.

PiS przyciągnęło do siebie świadczeniami socjalnymi i różnymi obietnicami.A dla ludzi nie liczy się polityka, tylko to, ile mają w kieszeni - mówi Wiesław Szczepański, wiceminister infrastruktury w rządzie Leszka Millera.

Plus Minus: Dlaczego na lewicy dochodzi do takich ostrych konfliktów jak ten ostatni – z listami protestacyjnymi, zawieszeniem części zarządu, próbą zwołania Rady Krajowej wbrew woli przewodniczącego partii? Wydawało się, że pomysł na połączenie kilku lewicowych środowisk jest dobry.

Do zjednoczenia miało dojść w 2020 roku. Nie doszło z powodu pandemii. W tym czasie entuzjazm wywołany dobrym wynikiem w wyborach parlamentarnych osłabł i zszedł na dalszy plan, a pojawiła się rzeczywistość.

Jaka rzeczywistość?

Spojrzenie naszych partyjnych dołów na układ sił, na liczbę członków Wiosny i SLD. Tych drugich jest kilkakrotnie więcej. I pojawiały się pytania czy podział władzy 50 na 50 jest właściwy.

Czy z tego powodu warto rozbijać obiecujący projekt?

Nie rozbijamy projektu. To co się zadziało było spowodowane decyzją przewodniczącego partii, Włodzimierza Czarzastego, który zawiesił Marka Balta, lidera SLD na Śląsku, za „kolaborację" z PiS-em dwójki radnych sejmiku śląskiego. Ta decyzja sprowokowała 17 posłów SLD do napisania listu do przewodniczącego Czarzastego, po którym dziewięciu członków Zarządu Krajowego partii zostało zawieszonych w dniu jego posiedzenia. Rozumiem, że przewodniczący podjął taką decyzję...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12033

Wydanie: 12033

Zamów abonament