Kompetencje Polaków rosną na funduszach z UE
Wysokie oceny, jakie Polska zdobywa u zagranicznych inwestorów za jakość kadr, to nie tylko zasługa naszych talentów i pracowitości, ale również miliardów euro z unijnych funduszy, które od końca lat 90. wspierają naszą edukację.
Ponad 250 tys. studentów i ponad 100 tys. uczniów szkół branżowych i technicznych w Polsce skorzystało do końca 2020 r. z programu Erasmus, który wspiera w krajach Unii mobilność edukacyjną oraz zagraniczną współpracę studentów, wykładowców akademickich, uczniów i nauczycieli – wynika z danych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), która realizuje zadania Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.
Pokolenie Erasmusa
– Wyrosło już całe pokolenie ludzi, którzy mają na koncie to międzynarodowe doświadczenie. I czerpią z niego na co dzień – podkreśla Beata Skibińska, dyrektor Biura Szkolnictwa Wyższego FRSE.
Polska została objęta Erasmusem pod koniec lat 90., jeszcze przed przystąpieniem do Unii, dzięki wzmocnionej strategii przedczłonkowskiej, którą Bruksela zastosowała wobec państw z naszego regionu.
Dla wielu młodych ludzi, szczególnie w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta