Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Michał Szułdrzyński: Do kurator Barbary Nowak

15 stycznia 2022 | Plus Minus | Michał Szułdrzyński
rysuje mirosław  owczarek
źródło: Rzeczpospolita
rysuje mirosław owczarek

Kilka dni temu znalazłem w ogrodzie butelkę, a w niej rulon z listem. Z zaciekawieniem przeczytałem, szczególnie że adresatem jest małopolska kurator oświaty. Uważam, że to ujęcie problemu, jaki wiąże się z aktywnością Barbary Nowak, warto przedstawić czytelnikom:

„Wielce Szanowna Pani Kurator! Długo się zastanawiałem, czy do Pani pisać. Nie chciałem się zapisywać do żadnego z dwóch chórów, które zaczęły śpiewać głośno po Pani ostatnim wywiadzie w Radiu Zet. Nie chciałem się zapisywać ani do chóru prawicowych intelektualistów kibicujących obecnej władzy, którzy gorąco zaczęli Pani bronić. Nie było mi też w smak ustawić się w szeregu tych ideowych Pani przeciwników, którzy domagają się Pani odwołania przy każdej okazji, szukając pretekstów, bo głównym powodem ich niechęci są wyznawane przez Panią poglądy i wartości. Zastanawiałem się też, czy pisać, ponieważ nie chciałem się wdawać w dyskusję o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12166

Wydanie: 12166

Zamów abonament