Ochrona danych w chmurze publicznej
Prawie trzy czwarte użytkowników Office 365 niepokoi się poziomem prywatności i bezpieczeństwa danych przechowywanych w chmurze. Wraz z jej rosnącą popularnością pojawiają się kolejne zagrożenia.
Materiał powstał we współpracy z Barracuda Networks
Pandemia wpłynęła na gospodarkę i przedsiębiorstwa bez względu na ich wielkość i branżę. Zmieniło się nasze życie, potrzeby, sposób pracy, spędzania czasu wolnego. Gwałtownemu przyspieszeniu uległy procesy transformacji cyfrowej, na szeroką skalę wdrożono pracę zdalną. Także popularność usług przechowywania i udostępniania danych w chmurze osiągnęła niespotykany dotąd poziom – a przewidywania na bieżący rok wskazują, że te trendy będą się tylko pogłębiać.
Pojawiły się ryzyka
Oprócz korzyści związanych z elastycznością i wydajnością pracy chmura publiczna przynosi też pewne ryzyka związane z zacieraniem granic pomiędzy infrastrukturą i danymi własnymi – czyli zapewne dobrze chronionymi i uznawanymi za bezpieczne – a obcymi, czyli w domyśle stanowiącymi zagrożenie bezpieczeństwa firmy. Nakłada to na działy IT, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo informacji oraz zarządy firm obowiązek systemowego podejścia do ryzyka informatycznego i zarządzania ryzykiem w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta