Urzędnicy muszą zadbać o należytą reprezentację w negocjacjach
Dla uznania, że rokowania się odbyły, istotna jest ich formalna poprawność. Kwestia ta musi być oceniona przez organy.
Praca polskich urzędników to nie tylko wydawanie decyzji i załatwianie spraw administracyjnych. Muszą także sprostać innym wyzwaniom, jakie stawia przed nimi ustawodawca. Wśród tych mniej typowych jest m.in. czuwanie nad rokowaniami, których odbycie jest niezbędne do wydania decyzji. O tym, do czego ta rola się sprowadza i jakie wymagania w związku z tym muszą być spełnione, przypomina Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w wyroku z 11 stycznia 2022 r.
Ograniczenie praw
Sprawa była pokłosiem decyzji ograniczającej sposób korzystania z nieruchomości w związku z zezwoleniem na założenie i przeprowadzenie na niej napowietrznej jednotorowej linii elektroenergetycznej. O wydanie decyzji zezwalającej na niezwłoczne zajęcie nieruchomości z rygorem natychmiastowej wykonalności wystąpiła spółka. A starosta uwzględnił jej wniosek. To nie spodobało się właścicielce jednej z działek. W odwołaniu od decyzji zarzucił m.in. błędy w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta