Biura muszą mieć atuty przyciągające nowych, ale i obecnych, pracowników.
Hybrydowo pracuje połowa Polaków, ale nie ma jednego modelu – mówi Ewelina Kałużna z grupy Skanska.
Elon Musk powiedział, że jeśli ktoś nie chce wracać pracować do biur Tesli, to niech znajdzie inne zatrudnienie. Z kolei szef Airbnb Brian Chesky stwierdził, że biuro to anachroniczna forma z epoki przedcyfrowej i w jego firmie już wszyscy będą mogli pracować zdalnie. Kto ma rację?
Myślę, że zarówno Elon Musk, jak i Brian Chesky chcą dobrze dla swoich firm i nie posądzałabym jednego ani drugiego, że wybierają model pracy, bo nie chcą komfortowych warunków dla swoich pracowników. Po prostu założyli, że ich pracownicy akurat w takich warunkach będą pracować najlepiej i przynosić jak najlepsze efekty. Trudno krytykować taki czy inny wybór, akurat obie firmy są z USA, a Skanska jako deweloper jest obecna na tym rynku, więc bardzo mocno śledzimy także tamtejsze trendy biurowe.
Myślę, że wielu słyszało już termin „great resignation”, czyli masowe zwalniania się z pracy osób mimo braku alternatywnego zatrudnienia – okres pandemii po prostu tak bardzo przewartościował życie wielu osób, że one wolały nie pracować niż robić to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta