Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Bez przerwy w życiorysie

26 listopada 2022 | Plus Minus | Robert Górski

Zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę, ale życie toczy się bez przerwy. I teraz musimy szybko nadrobić zaległości. Bo Prezes, dla przykładu, nie uznaje przerw, a i Putin ma coraz krótsze przerwy między jednym a drugim zastrzykiem botoksu. Niestety, przerwę w strzelaniu goli ma ostatnio Robert Lewandowski.

Podczas naszej nieobecności wybuchła jedna wojna. Co najmniej. Bo możemy czegoś nie wiedzieć. I nie mamy na myśli wojny w Ukrainie, tylko wojnę polsko-niemiecką. O reparacje, godność i KPO. Na razie notujemy pewne zdobycze. W ramach reparacji Niemcy przysłali nam m.in. Donalda Tuska. Że on nie jest Niemcem? Chyba nie oglądają państwo „Wiadomości”!

Na Ukrainie nie ma żadnej wojny. Tam jest przecież operacja specjalna, która Putinowi niespecjalnie wychodzi. Do tej pory nie mógł się uśmiechać z powodu botoksu, a teraz się nie uśmiecha z powodu Ukrainy. Mimo że prezydent Ukrainy z zawodu jest komikiem.

No tak. Nigdy byśmy nie powiedzieli, że wojna w Ukrainie nas śmieszy, ale przecież żadna wojna nie śmieszy żadnego normalnego człowieka. Jedynym osobnikiem, który się uśmiecha, gdy mówi o wojnie, jest Silvio Berlusconi. Ale to wina jego chirurga plastycznego, który wzoruje się w swojej pracy na postaci Jokera.

Może...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 12430

Wydanie: 12430

Zamów abonament