Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mata na celowniku Ziobry

26 listopada 2022 | Plus Minus | Katarzyna Sadło

Zbigniew Girzyński: „Wedle statystyk Prokuratury Krajowej praktyką stało się umarzanie spraw jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, gdy posiadana ilość suszu nie przekraczała około 2 gramów wagi. Cała sytuacja jest tym bardziej niepokojąca, że ojciec rapera to znany polski teoretyk i praktyk prawa, który w mediach często wypowiada się w sposób nieprzychylny wobec Pana Ministra. Inne niż wynikające z przepisów i praktyki prokuratury traktowanie jego syna rodzi uzasadnione wątpliwości co do bezstronności kierowanej przez Pana Ministra prokuratury”.

To fragment pisma byłego posła Prawa i Sprawiedliwości do Zbigniewa Ziobry w sprawie rapera Maty, zatrzymanego prawie rok temu ze śladową ilością marihuany. Inaczej niż w przypadku innych osób złapanych z podobną ilością używki, wobec Maty prokuratura nie skorzystała z przewidzianej w kodeksie możliwości odpuszczenia ścigania, a jego sprawa ciągnie się już blisko rok, w czym Girzyński...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12430

Wydanie: 12430

Zamów abonament