Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samotność Andrzeja Dudy

26 listopada 2022 | Plus Minus | Bogusław Chrabota

Rosyjscy pranksterzy obnażyli nasz Pałac Prezydencki. Pokazali, jak jest nieporadny. Jak słabo chroniony.

Mam świadomość, jak głupio musi się czuć Andrzej Duda po kolejnym wkręceniu go przez rosyjskich pranksterów. Już sam fakt, że przebili się przez zabezpieczenia, jakimi powinna być otoczona głowa państwa, jest kompromitujący. Jakby tego było mało, urzędujący prezydent dorzucił jeszcze garść mało finezyjnej angielszczyzny i słowiańską szczerość wobec domniemanego Emmanuela Macrona. Szczęśliwie nie zabrnął w teorie spiskowe i nie zaryzykował takiej interpretacji faktów, jaką suflował mu początkowo w sprawie rakiety Zełenski. Tylko dzięki temu ograniczył skalę strat wizerunkowych, które i tak są gigantyczne.

Bo w istocie dać się w ten sposób wystrychnąć na dudka to musi przekraczać granice śmieszności. I niewiele tu pomogą tłumaczenia, że pranksterzy Wowan i Leksus wkręcali też innych wielkich tego świata, z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, księciem Harrym, prezydentem Macronem czy premierem Kanady Justinem Trudeau na czele. W każdym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12430

Wydanie: 12430

Zamów abonament