Lublin: od smart city po high-tech
Lublin od 2010 roku przeżywa boom inwestycyjny, zarówno pod względem projektów miejskich, jak i biznesowych.
Zmiany zachodzące w mieście wyraźnie pokazują, że umacnia ono swoją dominującą pozycję we wschodniej Polsce, stając się jedynym ośrodkiem metropolitalnym po prawej stronie Wisły. Dynamiczny rozwój sektora usług biznesowych oraz przemysłu 4.0, jak i rozwijany niskoemisyjny transport publiczny, wdrażane innowacje społeczne oraz partycypacyjny model zarządzania miastem sprawiają, że Lublin określany jest mianem nowoczesnego i perspektywicznego ośrodka miejskiego.
Już ponad dekadę temu Lublin wkroczył na ścieżkę dynamicznego rozwoju, który w sposób zrównoważony uwzględnia potrzeby mieszkańców i przedsiębiorców, przy jednoczesnej dbałości o środowisko. Kontynuację tego modelu zakłada uchwalona w 2022 roku Strategia Lublin 2030. Miasto oferuje swoim mieszkańcom wysoką jakość życia, inwestorom zaś i przedsiębiorcom – przestrzeń do rozwoju biznesu zarówno w sektorze usług, jak i przemysłu.
Co roku decyzje dotyczące lokalizacji biznesu w Lublinie podejmuje kilkanaście rozpoznawalnych na świecie firm, które tworzą tu swoje fabryki lub centra usług. W ciągu ostatniej dekady miasto obsłużyło 125 projektów inwestycyjnych, z czego 50 dotyczyło reinwestycji (dających w efekcie około 10 tys. nowych miejsc pracy), a 75 – nowych, zewnętrznych inwestorów z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta