Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Estoński CIT nie wyłącza obowiązku stosowania przepisów o cenach transferowych

13 marca 2023 | Podatki i księgowość | Aleksander Ciślak

Żaden przepis nie daje podstaw do twierdzenia, że przepisy dotyczące cen transferowych nie są stosowane przez spółki opodatkowane tzw. estońskim CIT.

Zatem jeżeli spółka dokonała wyboru takiej formy opodatkowania to nadal musi stosować przepisy dotyczące cen transferowych, a tym samym nadal musi sporządzać dokumentację cen transferowych, w sytuacji gdy występują ku temu przesłanki normatywne wynikające z przepisów.

Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w wyroku z 11 stycznia 2023 r. (I SA/Po 697/22).

Spółka wystąpiła o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie stosowania regulacji dotyczących cen transferowych w związku z zastosowaniem przez nią opodatkowania ryczałtem. We wniosku wskazała, że dokonuje transakcji z podmiotami powiązanymi, w szczególności realizuje na ich rzecz dostawy towarów i świadczy usługi. W styczniu 2022 roku złożyła właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego zawiadomienie o wyborze opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych (tzw. „estoński CIT”).

Podatnik zwrócił się do dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z pytaniem w zakresie zastosowania wobec niego przepisów dotyczących dokumentacji cen transferowych oraz informacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12519

Wydanie: 12519

Spis treści
Zamów abonament