Kranówka dla zdrowia, środowiska i oszczędności
Ma wysoką jakość, często zawiera składniki mineralne, takie jak wapń, magnez, potas i sód. I jest stosunkowa tania. Średnio aż 200 razy od butelkowanej. O czym mowa? O zwykłej kranówce, która pełni niezwykłą rolę w naszym codziennym życiu.
I co najważniejsze jest bezpieczna dla konsumentów i dla środowiska. – Bezpieczeństwo i jakość wody kranowej, która podlega bardzo rygorystycznym normom prawa krajowego i unijnego. Kranówka jest badana zarówno na każdym etapie procesów uzdatniania, jak i monitorowana w sieci dystrybucyjnej – podkreślają przedsiębiorstwa wodociągowe.
Wysoką jakość gwarantują codzienne kontrole i najnowsze technologie dezynfekcji, w tym także system dezynfekcji promieniami UV.
Według najnowszego raportu Głównego Urzędu Statystycznego „Polska na drodze zrównoważonego rozwoju” klasyfikujemy się na 24. miejscu w UE pod względem odnawialnych zasobów słodkiej wody przypadających na jednego mieszkańca, tuż przed Czechami, Cyprem i Maltą.
W raporcie podkreślono, że zasoby wodne w Polsce są relatywnie niewielkie, a dodatkowo cechuje je zmienność sezonowa i zróżnicowanie obszarowe.
Wielkość odnawialnych zasobów wody słodkiej przypadająca na jednego mieszkańca Polski wynosi niecałe 1600 m sześc. na mieszkańca, co wskazuje na zagrożenie stresem wodnym. – W blisko połowie krajów UE zasoby świeżej wody są niepokojąco niskie (poniżej 3000 m sześc....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta