Nowe kina tylko siłą rozpędu
Prezesi dwóch największych sieci multipleksów nad Wisłą zapowiadają, że mogą zamknąć nierentowne obiekty. Choć widzów przed dużym ekranem przybywa, nagromadziły się zobowiązania, a koszty wzrosły.
Po tym, jak pandemia przyzwyczaiła część widzów do korzystania z platform streamingowych, w najbliższych latach w Polsce może zmniejszyć się liczba kin wielosalowych. Decyzji o zamknięciu nierentownych obiektów nie wykluczają szefowie Heliosa (grupa Agory) i Multikina (grupa Vue).
Szukają oszczędności
Jeśli ktoś wybiera się do multipleksu, to szczególnie od poniedziałku do czwartku z dużym prawdopodobieństwem trafi mu się „prywatny” seans. Sale nigdy nie były w tych dniach zbyt wypełnione, a teraz jest jeszcze luźniej. Widzą to operatorzy kin.
– Rynek nie odbudował się jeszcze w pełni w stosunku do rekordowego roku 2019. Co prawda widownia hollywoodzkich blockbusterów wróciła do poziomu sprzed pandemii, jednak liczba produkcji z Hollywood jest mniejsza niż w latach 2016–2019. Dodatkowo, niższa frekwencja na polskich filmach powoduje, że około 42 milionów biletów sprzedanych w 2022 roku w Polsce nie jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta