Robot przemysłowy i jego wspomaganie z bonusem w CIT
Wydatki na urządzenie peryferyjne, które ma zabezpieczać miejsce pracy, w którym dochodzi do kontaktu człowieka z maszyną, mogą zostać rozliczone w ramach ulgi na robotyzację.
Zmiany podatkowe wprowadzone od 1 stycznia 2022 r. w ramach tzw. Polskiego Ładu wywołały i nadal wywołują sporo zamieszania. Niemniej dla przedsiębiorców pojawiły się nowe preferencje podatkowe, które mają zachęcić ich do inwestycji, rozwoju i ekspansji. Jak to zwykle w podatkach nie wszystko jest jednak jasne i trudno się dziwić, że podatnicy dopytują u fiskusa o możliwości skorzystania z nowych rozwiązań. Jedną z wątpliwości dotyczących tzw. ulgi na robotyzację dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej przesądził w interpretacji indywidualnej z 28 kwietnia 2023 r. (0111-KDIB1-3.4010.107.2023. 2.MBD).
Inwestycja w proces produkcji
O ich wyjaśnienie wystąpiła spółka komandytowo-akcyjna. We wniosku wskazała, że zajmuje się głównie produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych dla budownictwa (PKD: 22.23.Z) i jest wiodącym producentem wyrobów stolarki okiennej.
Spółka wskazała, że w ramach rozwoju zainwestowała w zautomatyzowaną linię produkcyjną, która została zaprojektowana na jej indywidualne potrzeby i składa się z wielu maszyn. Każda realizuje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta