Reforma czy rewolucja w zagospodarowaniu
Nowa ustawa dotyczy uproszczenia i przyspieszenia procedur w zakresie planowania – o zmianach pisze radczyni prawna w kancelarii Chałas i Wspólnicy.
Potrzeby zmian procedur planistycznych dostrzegane są przez różne środowiska: samorządowców, inwestorów, coraz bardziej świadomych mieszkańców. Przyjęta w maju ustawa o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym dotyczy uproszczenia i przyspieszenia procedur w zakresie planowania.
Plan ogólny zamiast studium
Plan ogólny będzie uchwalany dla całej gminy w randze aktu prawa miejscowego. Zamierzeniem jest, aby plan ogólny miał zwięzłą formę, która pozwoli nie tylko na uzyskanie kompleksowej informacji o możliwościach zagospodarowania danej nieruchomości, ale również na porównanie jego treści z analogicznymi, przyjętymi w innych gminach planami ogólnymi.
Plan ma określać strefy planistyczne oraz gminne standardy urbanistyczne rozumiane jako ustalenia nieprzekraczalnych warunków realizacji inwestycji w zakresie parametrów i wskaźników urbanistycznych. Plan ogólny ma zastąpić studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta