Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Projektanci na start

11 maja 2024 | Plus Minus | Joanna Bojańczyk
Bizuu dostarczyło szczegółowych informacji o roślinach na wzorze sukienek i bluzek. Mamy tu żyto, podagrycznik, jarzębinę, mak polny, bławatek i stokrotkę…
autor zdjęcia: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER
źródło: Rzeczpospolita
Bizuu dostarczyło szczegółowych informacji o roślinach na wzorze sukienek i bluzek. Mamy tu żyto, podagrycznik, jarzębinę, mak polny, bławatek i stokrotkę…

W rozgrywce mody ze sportem ten drugi jest bezwarunkowym zwycięzcą.

Na strojach polskich olimpijczyków, które na 98 dni przed igrzyskami w Paryżu ujrzały niedawno światło dzienne, internauci nie zostawili suchej nitki. O tym za chwilę, ale obawiam się, że do tych opinii będę musiała się przyłączyć.

Jeszcze wcześniej dziennikarze otrzymali komunikat Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) dla mediów z krótkim opisem i zdjęciami kolekcji. Po informacjach prasowych nie oczekuję wiele, ale komunikat szumnie obwieszczający prezentację przebija wiele innych nadętym językiem. Składa się z pustosłowia, banałów i bezsensownych kalk z języków obcych. „Font, print, brand, DNA”. Czy szanowni autorzy nie znają polskich odpowiedników?

Chciałabym coś dobrego napisać o samych strojach, których wszyscy jesteśmy ciekawi, ale to, co nam pokazano (widziałam tylko na zdjęciach, bo nie mogłam być na oficjalnej prezentacji), prezentuje się nie lepiej.

Pierwsze pytanie: dlaczego stroje codzienne projektował Adidas, a nie jakaś polska firma? Dlaczego te galowe akurat Bizuu, dom mody, owszem, polski, który do tej pory znany był jednak głównie z sukienek w kwiaty? Na co zresztą wskazuje sama nazwa: bizuu – nawiązuje do francuskiego bisou, całus. Ze sportem nie ma to wiele wspólnego.

Od igrzysk w Vancouver polskich olimpijczyków ubierała firma 4F. Odpowiedź,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12870

Wydanie: 12870

Zamów abonament