Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szkoła Abp. Głódzia nie poszła w las

18 maja 2024 | Plus Minus | Tomasz P. Terlikowski

Ogromny regres w działaniu instytucji katolickich wynika także z tego, że wielu polskich biskupów nie widzi różnicy między PR-em a dziennikarstwem.

Miniony tydzień nie był dobry dla polskiego Kościoła. Portal Więź opublikował ogromny, bardzo dobrze udokumentowany tekst Zbigniewa Nosowskiego na temat zgłoszonych do Watykanu zaniedbań arcybiskupa Tadeusza Wojdy w kwestii ochrony małoletnich w Kościele. Streszczać go w tym miejscu nie będę, mogę tylko napisać, że zarzuty są naprawdę poważne. Niektóre z wypowiedzi nowego przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski dowodzą, że lekceważy on dramat wykorzystania seksualnego. „To było tylko macanie” – mówił do pełnomocniczki osoby skrzywdzonej na temat „innej czynności seksualnej”.

Zbigniew Nosowski w trakcie pisania tekstu zadał całą serię pytań kurii gdańskiej i na żadne nie otrzymał odpowiedzi, ale już...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12876

Wydanie: 12876

Zamów abonament