Potrzebna platforma współpracy
Uczelnie, tak jak firmy, zarządzają majątkiem i zasobami ludzkimi. Wyzwania, jakie się z tym wiążą, stały się osią debaty „Zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym na uczelniach”.
Rozwój uczelni niesie ze sobą określone ryzyka, które mogą powodować skutki prawne, a w efekcie – ekonomiczne. Dlatego Instytut Studiów Wschodnich, organizator Forum Ekonomicznego w Karpaczu, oraz „Rzeczpospolita” zaprosiły przedstawicieli uczelni i ubezpieczycieli do dyskusji o tym, jak zarządzać ryzykiem ubezpieczeniowym.
Strona uczelniana zwracała uwagę na konieczność zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, tak jeśli chodzi o nieruchomości, jak i ludzi – pracowników, studentów czy gości. Zgodnie podkreślano wagę działań prewencyjnych. Przedstawiciele świata ubezpieczeń wskazywali z kolei rozwiązania pozwalające na wybranie najlepiej dobranej ochrony ubezpieczeniowej.
Jak mówił Henryk Zioło, kanclerz AGH, jego uczelnia jest miastem w mieście: nieruchomości kampusu głównego mieszczą się w jednym kwartale ulic. Już samo to potencjalnie generuje ryzyka, bo uczelnia musi być otwarta dla wszystkich. Jak w tej sytuacji zarządzać potencjalnymi ryzykami? – Rozsądnie. Jesteśmy jednostkami sektora finansów publicznych, zatem musimy wszystko robić oszczędnie i z nakładów uzyskiwać jak najlepsze efekty. Musimy w maksymalnym stopniu zapobiegać potencjalnym szkodom, gdyż liczenie tylko na to, że jak coś się stanie, to straty pokryje ubezpieczyciel, jest bardzo krótkowzroczne. Mamy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta