Sąd lekarski zajmie się Dawidem Kacprzykiem
Naczelna Izba Lekarska rozpoczęła postępowanie ws. Dawida Kacprzyka, a do sądu lekarskiego ma trafić wniosek o zawieszeniu mu prawa wykonywania zawodu. Szef NIL Łukasz Jankowski zapowiada walkę z systemowymi patologiami w ochronie zdrowia.
Jankowski poinformował, że Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej już prowadzi postępowanie dotyczące zarzutów formułowanych wobec lekarza ze Szpitala Południowego. – Śledztwo z naszej strony ruszyło. Mamy nadzieję, że prokuratura też je rozpocznie. Dziś szykujemy wniosek do Sądu Lekarskiego. Będziemy naciskać na to, żeby sąd jak najszybciej tę sprawę rozpatrzył, nie przesądzając oczywiście o jej rozstrzygnięciu – powiedział prezes NIL.
Podkreślił, że zarzuty dotyczące sytuacji w Szpitalu Południowym są wyjątkowo poważne i wykraczają poza zakres odpowiedzialności zawodowej. – Te zarzuty są po prostu zarzutami karnymi, zagrożonymi sankcjami – wskazał. Jednocześnie zaapelował, aby osób, które dopuszczają się tego typu „przekrętów”, nie utożsamiać z całym środowiskiem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)