Informacje
DYSKUSJA
Informacje
Niemieccy socjaldemokraci wobec zjednoczenia Starego Kontynentu
Niemieckiej lewicy sprzyja szczęście. Odkąd Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD) wygrała tegoroczne wybory w Dolnej Saksonii, jej przywódcy są pewni, że po 16 latach, spędzonych w opozycji, będą rozstrzygać o sprawach Niemiec i Europy z wysokości kanclerskiego fotela. Analitycy nie wykluczają takiej możliwości już po jesiennych wyborach do niemieckiego parlamentu. Rządzone od wielu lat przez chadecję Niemcy, okazały się wytrwałym sojusznikiem niezawisłej Polski w jej dążeniach do integracji europejskiej i Paktu Północnoatlantyckiego. Stały się też jednym z naszych najważniejszych partnerów gospodarczych. Czy ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie, jeśli ster władzy przejmie w Niemczech lewica?
Niemieccy parlamentarzyści z SPD, którzy przebywali w Polsce na zaproszenie Centrum Stosunków Międzynarodowych i Fundacji im. Friedricha Eberta, wzięli udział w rozmowie na ten temat z "Rzeczpospolitą". W dyskusji uczestniczyli: dr Angelica Schwall-Düren, Heidemarie Wright, Markus Meckel, Uwe Hiksch i dr Mathias Schubert oraz -- ze strony redakcji -- Maciej Łukasiewicz, Jan Skórzyński i Katarzyna Kołodziejczyk, która dyskusję prowadziła i opracowała. (Red. )
"Rz": -- W jakim stopniu fakt ewentualnego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta