Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najlepiej sprzedawać pieniądze

04 lutego 2000 | Publicystyka, Opinie | AM RK LK
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

BIZNES

Z Leżajska do Kuchni Polskiej

Najlepiej sprzedawać pieniądze

ANNA MARSZAŁEK, RAFAŁ KASPRÓW, LESZEK KRASKOWSKI

Grupa biznesmenów, która uczestniczyła w prywatyzacji browaru w Leżajsku i na niej zarobiła, współpracuje ze sobą od lat. Jej najnowsze przedsięwzięcie to spółka Kuchnia Polska. Najwyższa Izba Kontroli twierdzi, że przy sprzedaży Leżajska popełniono mnóstwo błędów i rozważa możliwość skierowania doniesienia do prokuratury.

Sprawa Leżajska wiąże się z prowadzoną od lat działalnością grupy biznesmenów. W wielu wspólnych przedsięwzięciach przewijają się te same nazwiska, m.in. Stanisława Giszczaka, Jacka Latomskiego, Krzysztofa Wegenkego, Ireneusza Pilarza, Krzysztofa Niezgody, Mariusza Świtalskiego i jego żony Ewy Bajer.

Po ujawnieniu przez "Rz" w maju 1998 roku poważnych nieprawidłowości przy prywatyzacji browaru w Leżajsku Wiesław Kaczmarek, były minister przekształceń własnościowych, twierdził, że napisaliśmy nieprawdę. Groził procesem. Tymczasem Najwyższa Izba Kontroli nie tylko potwierdziła zarzuty "Rz", ale zapowiedziała ostatnio, że być może skieruje sprawę do prokuratury przeciwko urzędnikom odpowiedzialnym za skandaliczną sprzedaż Leżajska. Zdaniem NIK Leżajsk był jednym z najgorzej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1926

Spis treści
Zamów abonament