Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czarna dziura postępu

29 kwietnia 2000 | Plus Minus | SB
źródło: Nieznane

MASTER MINDS

Metafora Osobliwości odpowiada na pytanie: "Co się stanie, jeśli nasza technika będzie nadal po prostu przyśpieszać?"

Czarna dziura postępu

RYS. (C) JANUSZ KAPUSTA

STEWART BRAND

Na początku nie było prawa; na początku była prognoza - później okazało się, że najdokładniejsza i najbardziej konsekwentna w całej historii techniki; odsłoniła strukturę technologicznego hiperprzyśpieszenia końca dwudziestego wieku.

W roku 1965, w kwietniowym numerze poświęconym technice czasopisma "Electronics", ukazał się jeden z artykułów serii zatytułowanej "Specjaliści patrzą w przyszłość". Autor, szef działu badań i produkcji półprzewodników w Fairchild Camera and Instrument Corporation, był inżynierem i specjalistą w dziedzinie chemii fizycznej. Trzyipółstronicowy tekst nosił tytuł "Upakowanie większej liczby elementów w układach scalonych". W zasadniczo technicznym omówieniu zalet układów scalonych (kości komputerowych) znalazło się wiele zaskakujących stwierdzeń: Przyszłość elektroniki układów scalonych to przyszłość elektroniki jako takiej... Układy scalone doprowadzą do cudów, takich jak komputery domowe - lub przynajmniej terminale, połączone z komputerem centralnym - automatyczna kontrola jazdy samochodu oraz osobisty, przenośny sprzęt...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1999

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament