Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nikt nie chce się dzielić z opozycją

06 lipca 2000 | Kraj | BW

SEJM

Wcześniejsze wybory a obsada instytucji publicznych

Nikt nie chce się dzielić z opozycją

Opozycja, z SLD na czele, domagają się wcześniejszych wyborów do Sejmu i Senatu. Przeciwko temu twardo wypowiada się AWS, której mniejszościowy rząd kieruje obecnie państwem. Dzięki wyborom wiosennym rządy przejąłby SLD i zdążyłby jeszcze zdecydować, kto będzie na przykład nowym szefem Najwyższej Izby Kontroli.

Sojusz Lewicy Demokratycznej zaapelował do ugrupowań parlamentarnych o samorozwiązanie się Sejmu wczesną wiosną 2001 roku. Propozycję przedterminowych wyborów parlamentarnych poparły Unia Wolności i Polskie Stronnictwo Ludowe. Opowiadał się za takim rozwiązaniem również prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Z decyzją o przeniesieniu wyborów z jesieni na wiosnę wiąże się kilka głosowań personalnych, jakie musi podjąć parlament. W kwietniu 2001 r. upływa bowiem kadencja dwóch członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji powoływanych przez Sejm i Senat, którymi są obecnie związany z PSL Michał Strąk i z SLD Witold Graboś. Natomiast w czerwcu kończy się sześcioletnia kadencja prezesa Najwyższej Izby Kontroli Janusza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2054

Spis treści

Regiony Polski - Warmińsko-Mazurskie

Regiony Polski - Lubuskie

Zamów abonament