Media w nowym medium
Tylko strony z rozrywką cieszą się większym zainteresowaniem odwiedzających niż zamieszczone w Internecie serwisy informacyjne
- Adresy internetowe mass mediów Media w nowym medium
MIROSŁAW USIDUS RENATA WRÓBEL
Najczęściej czytane dzienniki online to "Gazeta Wyborcza" i "Rzeczpospolita", a tygodniki - "Wprost" i "Polityka". Wielu korzystających z Internetu zauważa, że mniej niż w swoim okresie "przedinternetowym" interesuje się programami telewizyjnymi. To niektóre wnioski z prowadzonych w naszym kraju badań.
Jak obliczył OBOP, w maju dostęp do sieci miało - według własnych zapewnień - trochę ponad 18 procent Polaków od 15. roku życia, co odpowiada 5,5 milionom osób. To więcej niż w kwietniu i marcu, kiedy podobne deklaracje składało 16 procent badanych, czyli w skali kraju około 4,9 mln osób. Kolejne 5 procent to ludzie zainteresowani uzyskaniem dostępu w ciągu najbliższego półrocza. Nie każdy jednak, kto może się podłączyć do Internetu, decyduje się na to. Aktywni internauci stanowili w maju - także według OBOP - 13,5 procent badanych. Inne firmy uzyskują odmienne rezultaty, np. według SMG-KRC, w kwietniu i maju korzystanie z Internetu deklarowało 7,2 procent Polaków w wieku powyżej 15 lat.
Z zapewnień składanych w ankiecie OBOP, serwisy
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta