Zmiana eteru
Zmiana eteru
RYS. MICHAŁ KORSUN
ANDRZEJ MICHALSKI
- Stwórz własne radio. Rewolucja zaczyna się razem z tobą - tak reklamuje się w swojej witrynie jeden z radiowych nadawców internetowych. Czy rzeczywiście radio on-line stanie się alternatywą dla rozgłośni tradycyjnych?
Niespełna 17 proc. respondentów biorących udział w II Badaniu Polskich Użytkowników Sieci Internet, przeprowadzonego przez krakowską Akademię Ekonomiczną, przyznało, że od momentu, kiedy zaczęli używać Internetu, nie słuchają mniej radia. Są to wyniki niewątpliwie korzystne dla nadawców tradycyjnych rozgłośni radiowych. W przyszłości jednak może zdarzyć się tak, że internauci pytani o to, czy wciąż słuchają radia, odpowiedzą, że owszem, ale radia on-line.
Internetowy eter
Najwięcej na świecie (ok. 3 tys.) internetowych stacji radiowych jest w Stanach Zjednoczonych. Są to zarówno tradycyjne rozgłośnie - lokalne i ogólnokrajowe - nadające równolegle w Internecie, jak i stacje funkcjonujące tylko i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta