Większość przeciw, ale wszyscy za
Pierwsze czytanie ustawy budżetowej
Większość przeciw, ale wszyscy za
Minister edukacji Edmund Wittbrodt
Ustawa budżetowa na 2001 rok, przedstawiona w środę w Sejmie przez ministra finansów Jarosława Bauca, wzbudziła wśród posłów ogromne emocje i wywołała krytykę. Nikt z reprezentantów klubów poselskich i kół nie postawił jednak formalnego wniosku o jej odrzucenie już w pierwszym czytaniu.
Leszek Miller (SLD), choć ostro skrytykował rządowe propozycje budżetowe, zgłosił wniosek o prowadzenie dalszych prac w komisji. Jego zdaniem pozwoli to obnażyć związane z ustawą budżetową "błędne założenia, przemilczenia i manipulacje".
Również Jarosław Kalinowski (PSL), który w imieniu swego klubu wypowiadał się jako zdecydowany przeciwnik zaproponowanego budżetu, przewidywał udział posłów PSL w dalszych pracach budżetowych.
Tadeusz Syryjczyk (UW) nie złożył wyraźnej deklaracji, jeśli chodzi o stosunek swego klubu do propozycji rządu, choć jego wystąpienie zawierało wiele elementów krytycznych. Zdecydowanie przeciw projektowi budżetu wystąpili przedstawiciele kół prawicowych, jednak i oni nie przedstawili wniosku o odrzucenie budżetu.
Tylko Mirosław Sekuła (AWS) bronił rządu, twierdząc, że nie próbował on poprawić swoich szans wyborczych przez wprowadzenie do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta