Włos zabiera głos
Włos zabiera głos
Marcin Świetlicki i Grzegorz Dyduch, medialni nowicjusze (Pegaz, TVP1)
Daremnie wypatrywać programów kulturalnych w TVN czy Polsacie; niewiele ich w publicznych stacjach. Jednak w telewizji można znaleźć więcej kultury, niż wynika to z drukowanych w prasie programów, zaczęła bowiem pojawiać sięÉ w drugim obiegu.
Ukryła się w programach z pozoru poświęconych innej tematyce; jest w oprawie programów, nadawana na żywo, ze studia; bez zapowiedzi pojawia się w programach lokalnych lub jako wypełniacz "dziur" między kolejnymi punktami ramówki. Jeśli chodzi o formy kulturalnych propozycji Dwójki i Jedynki, to wyróżniają się dwie skrajne opcje. Na jednym biegunie plasują się bez pomysłu realizowane dokumenty - wypowiedzi "gadających głów" inkrustowane materiałem ilustracyjnym. Na drugim przeciwwagą dla nich są magazyny, których autorzy poszukują za wszelką cenę atrakcji. W pierwszej ze wspomnianych tendencji dominuje napuszona nuda; kierunek przeciwny skłania się w stronę kultury masowej.
Dla płaczliwych
Zazwyczaj w poniedziałki miłośnicy telewizyjnego teatru mają święto. Ale nie w dzień inaugurujący dyżur z pilotem. Tego wieczoru...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta