Klasa nieźle sytuowana
Znają swoją wartość, są odważni. Jeśli odpowiedniej pracy nie znajdą w Polsce, poszukają jej za granicą. I tylko czasami przychodzi im do głowy, by rzucić wszystko i przenieść się w góry.
Klasa nieźle sytuowana
Małgorzata Kwilosz: Czasem myślę, że w pracy zawężają mi się horyzonty. Dlatego dużo czytam, uczę się języków. To taka intelektualna odskocznia od tego, co robię w firmie
FOT. PIOTR KOWALCZYK
Typowa sala konferencyjna. Na ścianie seria oprawionych w ramki mądrości biurowych: "Jeden zespół - jeden cel", "Misja: Dążenie do maksymalizacji wartości udziału w światowym rynku leków sprzedawanych bez recepty przez bycie (!) wiodącym producentem...".
Małgorzata Kwilosz kieruje działem marketingu w międzynarodowej firmie farmaceutycznej. Kiedyś mówiło się kierownik, kierowniczka. Ale nowe pokolenie kierowników nie lubi tego słowa. Za bardzo kojarzy się z punktem skupu. To pokolenie ukończyło studia i zarabia teraz, na średnim szczeblu zarządzania, od siedmiu do dziesięciu tysięcy na rękę. Przynajmniej o takich kwotach mówią moi rozmówcy, gdy ich wypytuję o zarobki. I znają angielski.
- Czy wierzę w to, co jest tam napisane? - Małgorzata Kwilosz patrzy na ścianę. - Oczywiście!
Najpierw...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta