Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inteligencja na cenzurowanym

07 marca 2001 | Moja Kariera | EW
źródło: Nieznane

Stowarzyszenie Kandydaci do pracy nie chwalą się przynależnością do Mensy

Inteligencja na cenzurowanym

RYS. ROBERT DĄBROWSKI

ELIZA WIĘCłAW

Trzeba uzyskać minimum 149 punktów w skali Cattela w teście na inteligencję, żeby móc wstąpić do międzynarodowego stowarzyszenia Mensa, skupiającego najinteligentniejsze osoby na świecie (90 tys.). Wśród nich jest około tysiąca Polaków. Większość z nich nie chwali się przynależnością do Mensy, składając podanie o przyjęcie do pracy. Dlaczego?

Doktor Jacek Leluk twierdzi, że warto przyznać się do członkostwa w Mensie, jeśli pracodawca poszukuje kogoś z inwencją do samodzielnej, twórczej pracy. Takie warunki mogą występować w młodych firmach powstających z niczego, czyli nie mających właściwie nic do stracenia, a wszystko do zyskania. Nie warto o Mensie wspominać w CV, jeśli pracodawcy zależy przede wszystkim na bezwzględnej lojalności i ślepym posłuszeństwie.

- Zdecydowanie odradzam ujawnianie członkostwa w Mensie w przypadku gdy pracodawca odbiera wysoką wartość IQ pracownika jedynie jako potencjalne zagrożenie dla siebie i swojego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2256

Spis treści
Zamów abonament