Zwolnienia nie na bruk
Zwolnienia nie na bruk
ILUSTRACJA ROBERT DĄBROWSKI
Zwolnić setki pracowników i zachować wizerunek przyjaznego pracodawcy - to niełatwe zadanie udaje się tylko bogatym firmom.
Do takich należą np. firmy tytoniowe. Dbają one, by postrzegano je jako troskliwych pracodawców. Za tą komercyjną potrzebą, związaną z ich kontrowersyjnym produktem, kryją się działania, które w rzeczywisty sposób przyczyniają się do rozwoju zawodowego pracowników. Firmy te nie zapominają o takich działaniach również przy zwolnieniach. Wysokie odprawy, to tylko część pomocy - obejmuje również wsparcie zwalnianych w adaptacji do nowej sytuacji życiowej i aktywnym poszukiwaniu pracy. Taki program pomocy nosi angielską nazwę - outplacement.
- Coraz częściej przy procesie restrukturyzacji związki zawodowe negocjują nie tylko wysokość odpraw, ale także program pomocy dla zwalnianych pracowników - mówi Sławomir Nitek, konsultant firmy doradczej Hay Group.
Programy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta