Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Długa partyjna sobota

02 kwietnia 2001 | Kraj | DP

Politycy mówią do wyborców

Długa partyjna sobota

 • ZChN bez historycznych liderów
 • Lewica przygotowuje się do wyborów W sobotę aż sześć partii politycznych zabrało głos w ważnych, ich zdaniem, sprawach. Oprócz rad SLD i ZChN (z których zamieszczamy oddzielne relacje) obradowały: SKL, Unia Pracy, PPS i mazowiecka Unia Wolności.

  Rada Polityczna Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego uchwaliła poparcie dla idei podatku liniowego. Kilka dni temu za podatkiem liniowym opowiedziala się Platforma Obywatelska.

  Prezes Stronnictwa Jan Maria Rokita powiedział, że podczas zamkniętego posiedzenia Rady dyskutowano także o interpretacji deklaracji o współpracy, podpisanej przez SKL i liderów Platformy Obywatelskiej. Według pragnących zachować anonimowość uczestników obrad zastrzeżenia zgłaszano na przykład do zapisów, że to liderzy Platformy będą decydować, kto się znajdzie na listach wyborczych.

  Rada uzupełniła w sobotę wakaty w zarządzie partii. Nowym wiceprezesem został poseł Zygmunt Berdychowski, a nowym członkiem zarządu szef regionu dolnośląskiego partii Zbigniew Lech.

  UP o handlu

  Unia Pracy sprzeciwia się wprowadzeniu zakazu handlu w święta. Jej zdaniem pomysłodawcy pod pozorem obrony praw pracowników "próbują wyegzekwować nakazy religijne za pomocą

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2280

Spis treści
Zamów abonament