Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pałac mój widzę ogromny

02 kwietnia 2001 | Nieruchomości, budownictwo | GB
źródło: Nieznane

Rozmowa Wojciech Kozak, wiceprezydent Warszawy

Pałac mój widzę ogromny

RAFAł GUZ

Za wynajęcie w pałacowym centrum hali targowej o powierzchni 1150 mkw. trzeba zapłacić 3,5 tys. USD za dobę (plus 22 proc. VAT). Natomiast hala o powierzchni 300 mkw. kosztuje 900 USD dziennie plus 22 proc. VAT. Pomieszczenia dzielą na jednostkowe stanowiska organizatorzy poszczególnych targów, którzy ustalają własne stawki za 1 mkw.

Ponieważ rynek biurowy w Warszawie nie rozwija się już tak dynamicznie, władze miasta wpadły na pomysł ożywienia koniunktury. Postanowiły wyprzedzić deweloperów i w ciągu najbliższych kilku miesięcy zainwestować w centrum wystawienniczo-targowe o powierzchni ponad 18 tys. mkw. - Powstanie w sercu miasta, więc mam nadzieję, że klienci przyjdą właśnie do nas - przekonuje Wojciech Kozak.

Czy to prawda, że warszawski rynek nieruchomości jest tak nasycony, że inwestorzy przestają interesować się stolicą i szukają atrakcyjnych lokalizacji w innych dużych miastach?

Nie zgadzam się z tym twierdzeniem....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2280

Spis treści
Zamów abonament