Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na świecie

02 kwietnia 2001 | Ekonomia | TŚ

NA ŚWIECIE

Issing ocenia stopy

Otmar Issing, główny ekonomista Europejskiego Banku Centralnego, stwierdził w sobotę, że jest przekonany, iż realny i nominalny poziom stóp procentowych w krajach strefy euro nie jest za wysoki. W ostatni czwartek EBC utrzymał główną stopę na poziomie 4,75 proc. W opinii Issinga, wzrost gospodarczy w strefie euro jest całkiem niezły, ale należy pamiętać, że europejska gospodarka nie jest izolowana od innych i bez wątpienia z czasem zacznie odczuwać skutki spowolnienia gospodarki globalnej i w USA.

Mniej akcji dla banków

Japonia może zdecydować się na obniżenie limitów zaangażowania banków w akcje, aby w ten sposób bronić ich bilanse przed skutkami spadku cen akcji na giełdach - twierdzą japońskie media, powołując się na opracowanie przygotowane przez rządową agencję usług finansowych. Agencja proponuje, aby banki mogły lokować w akcje od 60 do 100 proc. swych aktywów netto, co w przypadku japońskich banków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2280

Spis treści
Zamów abonament