Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Transakcje przez Internet

02 kwietnia 2001 | Prawo | AG

Podatki Szybko, anonimowo i na międzynarodową skalę

Transakcje przez Internet

Przez Internet na razie kupuje się w Polsce muzykę, zdjęcia, filmy wideo, czasami książki. Zaczynają się już jednak pojawiać pierwsze transakcje dokonywane za pomocą sieci elektronicznej, których przedmiotem są inne towary i usługi. I tu pojawiają się problemy prawne, wynikające z braku przepisów, orzecznictwa czy fachowych publikacji - stwierdziła mec. Dorota Szubielska podczas zorganizowanej 30 marca w Warszawie przez Krajową Radę Radców Prawnych konferencji na temat "Podatki i Internet".

W transakcjach internetowych nie są potrzebni żadni pośrednicy, dystrybutorzy czy agenci. Ich przygotowanie odbywa się w formie elektronicznej i polega na wyszukiwaniu potencjalnych klientów oraz wysyłaniu im elektronicznych ofert. Często i to nie jest konieczne, gdyż klienci sami podejmują inicjatywę, poszukując w sieci interesujących ich produktów. Potem bezpośrednio składają oferty i płacą kartami kredytowymi. Istnieją także systemy zarządzania, które nie wymagają od klientów podejmowania żadnych działań. Dostawca monitoruje wówczas magazyny klienta i sam decyduje, kiedy przesłać mu brakujący produkt. W Polsce to na razie niemal fantastyka, ale coraz szybciej zbliża się chwila, w której nasze firmy zmuszone będą do tego chociażby przez swoich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2280

Spis treści
Zamów abonament