Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak grzyby po deszczu

02 kwietnia 2001 | Nieruchomości, budownictwo | AO

Rynek lokali użytkowych Magazyny i biura

Jak grzyby po deszczu

ANNA OGONOWSKA

Niemal na każdej ulicy w centrum stolicy możemy spotkać nowoczesne budynki biurowe. Są to nie tylko wieżowce, ale także małe, kameralne obiekty. Wyposażone w parkingi podziemne i nadziemne, klimatyzację, całodobową ochronę.

Największym popytem cieszą się budynki klasy A i B. W trudnej sytuacji są właściciele obiektów klasy C oraz pozaklasowych. Te z trudem znajdują nabywców.

Po 1990 r., kiedy w Polsce wprowadzono nowoczesne metody dystrybucji towarów, pojawił się popyt na nowoczesne centra biurowo- dystrybucyjne wysokiej klasy. Koncentruje się on do tej pory przede wszystkim na obszarze Warszawy, na Górnym Śląsku, w Poznaniu i Wrocławiu, czyli w miejscach najbardziej rozwiniętych gospodarczo. Centra dystrybucyjne lokowane są także na obszarach słabiej rozwiniętych, ale za to z bardzo dobrym dostępem do głównych dróg, np. w Mszczonowie, Łodzi, Częstochowie i Piotrkowie Trybunalskim.

Prawdziwa rewolucja na tym rynku nastąpiła w 1999 r. Inwestorzy, zachęceni wysokim poziomem czynszów i dobrą oceną bezpieczeństwa polskiego rynku, zaczęli postrzegać budowę magazynów jako niezwykle atrakcyjną lokatę.

Rodzaje powierzchni

Rynek powierzchni magazynowych dopiero się rozwija. Istniejące zasoby w Polsce można...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2280

Spis treści
Zamów abonament