Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wydarzenia, projekty, produkty

04 kwietnia 2001 | Nauka i Technika | DN

WYDARZENIA - PROJEKTY - PRODUKTY

Grób szkieletowy z późnego neolitu

Skupisko kości ludzkich, paciorki z muszli małża, dwa grociki krzemienne i amulet z przewierconego zęba wilka znaleziono w neolitycznym grobie szkieletowym, odkrytym podczas przebudowy drogi k. Sandomierza w woj. świętokrzyskim. Nieanatomiczny układ kości szkieletu i charakterystyczne, chociaż skromne wyposażenie grobu wskazują, że pochodzi on prawdopodobnie z młodszej epoki kamienia, tj. z II połowy III tysiąclecia p.n.e. W zabezpieczonym przez archeologów uszkodzonym grobie znajdowały się przemieszane kości długie rąk i nóg, fragmenty miednicy, łopatki, pojedyncze żebra, kręgi i zęby. Na grób natrafiono podczas poszerzania drogi dojazdowej z Wilczyc do Kolonii Wilczyce. Dalsze badania odkrytego cmentarzyska zaplanowano na jesień tego roku.

Wypadki drogowe zagrożeniem

Już wkrótce wypadki drogowe będą powodowały więcej ofiar niż wojny, rak, AIDS i głód - wynika z badań przedstawionych na międzynarodowym kongresie ortopedów w Adelajdzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2282

Spis treści
Zamów abonament