Uzasadnione ekonomicznie i geograficznie
Uzasadnione ekonomicznie i geograficznie
MOL jest największą naftowo-gazową firmą na Węgrzech. Posiada w kraju trzy rafinerie oraz własną sieć 447 stacji benzynowych. Po wykupieniu akcji słowackiej firmy paliwowej Slovnaft MOL stał się pośrednio właścicielem także 380 stacji tej firmy. Ten rok nie należy do najlepszych, firma zanotowała w pierwszym półroczu 17,2 mln dolarów strat.
Dlaczego MOL jest zainteresowany kupnem udziałów w PKN Orlen?
ZOLTAN ALDOTT: MOL jest bardzo zainteresowany polskim rynkiem, ponieważ uważa go za wielce obiecujący i szuka nowych możliwości synergii. Współpraca naszych dwóch firm byłaby uzasadniona z geograficznego i ekonomicznego punktu widzenia. I mogłaby przynieść wiele korzyści wzajemnych. W efekcie powstałyby bardziej wydajne firmy. I MOL, i PKN Orlen są spółkami, które odniosły sukces w szybko rozwijającym się otoczeniu. Zatem połączenie stworzyłoby dodatkową...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta