Życie nad ściekiem
Życie nad ściekiem
Po zniesieniu sankcji gospodarcze wobec Pakistanu kraj otrzyma pomoc finansową z zagranicy. Nie ma jednak żadnej gwarancji, iż lwia część tych pieniędzy nie trafi na zagraniczne konta ludzi rządzących państwem. Na zdjęciu przedmieścia Islamabadu.
(C) REUTERS
PIOTR JENDROSZCZYK
Z RAWALPINDI I ISLAMABADU
Service Road w Rawalpindi jest wąską zatłoczoną uliczką z górami gnijących śmieci. Kierowcy i przechodnie dokonują ekwilibrystycznych manewrów, aby uniknąć kąpieli w cuchnących ściekach, które płyną spokojnie po obu stronach ulicy. Takich ulic są w prawie milionowym Rawalpindi setki. W jednym z domów przy Service Road mieszka Jasin z rodziną: żoną, dwójką dzieci, ojcem i matką. Właściwie należałoby powiedzieć, egzystuje, walcząc każdego dnia o przeżycie.
Jego mieszkanie mieści się koło obory, w której właściciel domu hoduje dwie krowy. Jest to wprawdzie centrum ogromnego miasta, ale nikogo to tutaj nie dziwi. Przeciwnie, właściciela krów uważa się za człowieka zamożnego, który czerpie dochody nie tylko z wynajmu mieszkań, ale i ze sprzedaży mleka. Krowy jedzą świeżą trawę przywożoną z parków,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta