W kosmos też można
W kosmos też można
SPACE ADVENTURES
Rosyjskie centrum kosmiczne dorabia na turystach. Pofruwać w stanie nieważkości można za niespełna 6 tys. USD.
The Explorers Club powstał w 1904 r. Jest stowarzyszeniem wyjątkowym, skupia odkrywców oraz badaczy, reprezentujących kilkadziesiąt dyscyplin nauki oraz eksploracji terenowej. Jego celem jest wspieranie i popularyzowanie badań Ziemi, głębin morskich i przestrzeni kosmicznej, a także troska o zachowanie światowego dziedzictwa przyrody i kultury. Do klubu należeli lub należą m. in.: zdobywcy biegunów Roald Amundsen i Robert Peary, astronauci Buzz Aldrin i Neil Armstrong, żeglarz Thor Heyerdahl, archeolog oceaniczny Robert Ballard. Honorowym przewodniczącym jest zdobywca Mount Everestu sir Edmund Hillary, jednym z dyrektorów zaś Gilbert M. Grosvenor, prezes miesięcznika "National Geographic". Klub skupia w 28 oddziałach ok. 3 tys. członków ze wszystkich kontynentów. Siedziba centrali znajduje się w Nowym Jorku na Manhattanie.
Polski oddział liczy 22 osoby.
Żaden człowiek nie zobaczył bieguna północnego Ziemi. Tych, którzy stawali ponad nim, dzielił od gruntu ponadczterokilometrowy słup wody pokryty lodem. Dno oceanu w tym miejscu jest tajemnicą. Jednak już dziś można zarezerwować...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta