Krzyk otuchy
Krzyk otuchy
Bartol nie potrafił mówić, a został wokalistą. Mały stukał łyżeczkami w stołówce. Teraz gra na bębnach JACEK KRZEMIŃSKI
Czas próby: Wojtek (pierwszy z lewej) wszystkich nakręca, Mały (tuż za Wojtkiem) - tym razem skupiony, tak jak basista Longin (na krześle), w środku wokaliści Adam i Bartol, a po prawej Mariusz dogrywający solówki
Są zwykłymi pensjonariuszami domu pomocy społecznej dla upośledzonych umysłowo, zaszytego na peryferiach Wielkopolski. Dotąd grali dla przyjaciół. Teraz wydają rewelacyjną płytę, nagrywają teledyski, szykują się do trasy koncertowej. I wszystko wskazuje na to, że zostaną gwiazdami.
Mówi Wojtek Retz, twórca zespołu Na Górze: - Gdy jeździłem na tak zwane imprezy integracyjne, zrodził się we mnie bunt. Bo cokolwiek by niepełnosprawni pokazali, czy to było dobre, czy złe, widzowie bili brawo - z litości. Postanowiłem więc zrobić z chłopakami coś takiego, by ludzie klaskali, bo im się podoba.
Robert Friedrich, lider Arki Noego (największej w Polsce gwiazdy muzyki dziecięcej ostatnich lat), który zdecydował się pomóc zespołowi Na Górze: - To, co oni grają, jest dla mnie dużo głębsze i więcej warte od tego, co robią gwiazdy lansowane przez wielkie koncerny płytowe. Dla nich muzyka jest wyłącznie towarem do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta